Když zemře prarodič nebo jiný blízký člověk, je to velmi smutná a tragická událost. Dědictví však aspoň trošku dokáže vykouzlit úsměv na tváři, pokud se tedy nejedná o trouchnivějící dům, s nímž bude spíše více starostí než radosti. Pokud se přesně v takové situaci nacházíte čili pokud jste zdědili nemovitost, která se rozpadá doslova před očima, nabízí se otázka, co dělat?
Když člověk zdědí dům, je to radost, pokud to tedy není starý trouchnivějící dům se špatnými elektrickými rozvody a špatným dispozičním řešením. Člověk se však i na takovou “barabiznu” musí podívat z té lepší stránky - stojí na krásném pozemku, na kterém může vyrůst váš vysněný dům či vila. Jenže nejdříve je nutné starou nemovitost zbourat.
Na pomoc si proto pozvěte firmu KT - Ekologické domy, s. r. o., která se vám postará o demoliční práce. I demolice je řešení.
Jak postupovat při demolici?
Demolice bohužel není nic, co byste mohli podniknout hned na druhý den po dni, kdy vám myšlenka zbourat nemovitost vytryskla v hlavě. Je třeba požádat o povolení, kterým je demoliční výměr. Jedná se o dokument, který je jakýmsi potvrzením toho, že může dojít k legálnímu zbourání nemovitosti. Také poslouží při výmazu objektu z katastru nemovitostí.
Potřebovat budete také projekt k demolici, o jehož zpracování se vám postará výše uvedená firma, pokud o to budete mít zájem.
Kolik to stojí?
I demolice něco stojí, s tím se zkrátka musí počítat. Zpracovat je třeba projekt k demolici, cena takového projektu startuje na osmi tisících korunách, dále je třeba zaplatit danou demolici, jejíž cena se odvíjí od aktuálního ceníku a dle zaměření. Zaplatit se musí i odvoz suti (cena odvozu suti se liší dle vzdálenosti skládky, dle ceny skládkovného a dle typu suti).
Sice není demolice levná záležitost, ovšem kvůli domu, který bude na místě současné trouchnivějící nemovitosti stát, se to vyplatí.