Feng Šuej je staré čínské učení, které v překladu znamená "voda a vítr" a zabývá se energiemi a harmonií v prostoru. Pokud se zajímáte o věci, jako je aura nebo Jin a Jang, je Feng Šuej něco pro Vás!
Podstatou Feng Šuej je energie čchi, která je podle starých Číňanů všude kolem nás a vzniká právě díky stále se opakující přeměně Jin a Jang. Říká se, že právě energie čchi má na svědomí to, jak se cítíme, jaké je naše zdraví, vztahy nebo třeba výsledky v práci.Feng Šuej je tedy vlastně učení o tom, jak správně tuto energii nasměrovat v prostoru, aby jsme z ní měli co největší užitek.
Feng Šuej u sebe doma můžete praktikovat jednoduše už jen tím, že se zaměříte na tzv. nástroje Feng Šuej. Jsou to například rostliny, obrazy, zrcadla, zvonkohry, křišťály, mince nebo sošky. Energie čchi údajně miluje prostor, proto je dobré čas od času vytřídit staré věci z chodby či se zbavit té staré skříně, která Vám stejně leze na nervy. Vždycky když se na ní kouknete a uvědomíte si, jak by jste se ji nejraději zbavila, vydáváte negativní energii, která brání průchodu energii čchi. Uvidíte, že se budete cítit hned lépe.
Čchi je energie života, proto si nerozumí s rozbitými a nefunkčními věcmi, jako jsou staré budíky, které už dávno nejdou, starými vybitými baterkami a nebo již léta nefunkční kalkulačkou. Pryč s věcmi, které Vám už stejně k ničemu v životě nebudou. Pokud jste se po nich nesháněla do teď a neměla snahu je opravit, pravděpodobně by tomu v budoucnu stejně nebylo jinak. Pozor také na sušené a umělé květiny. Tím, že v nich není život, brání průchodu energie. Raději je nahraďte živými, nejlépe se zakulacenými listy (vyhněte se ostrým).
Snažte se vnímat postavení nábytku ve Vašem bytě. Zaměřte se například na to, aby žádná židle ani křeslo nesměrovalo zády ke vstupu do místnosti. V místnostech, kde se věnujete odpočinku, se snažte vyvarovat velkému množství spotřebičů (televize apod.), které vydávají elektromagnetické vlnění. Pokud to jen trochu jde, nedělejte si z ložnice pracovnu a všechny smlouvy a složenky přesuňte do jiné místnosti. Zásuvky na elektriku se snažte umístit co nejdál od postele.
Co se týče kuchyně, zkuste se vyvarovat častému nešvaru českých domácností, a to vystavování kuchyňských nožů na lince. Jsou to rušitelé energie čchi, proto je raději ukliďte do šuplíku. Naaranžovaná miska s čerstvým ovocem na stole také dokáže přilákat k Vám domů energii čchi. Dejte si pozor na jakékoliv viditelné pavučiny a chuchvalce prachu kdekoliv po bytě. Jsou důkazem toho, že čchi u Vás v bytě neproudí tak, jak by měla. Velmi známá rada ohledně Feng Šuej, je postavit si do obýváku akvárium s rybičkami, což by údajně mělo být symbolem úspěchu a bohatství.
Energii čchi ve Vašem bytě dokážou rozproudit i nejrůznější svíčky, aromalampy a vonné tyčinky. Ohledně barev se snažte zakomponovat spíše světlejší a přírodní tóny, jako je světle hnědá, žlutá, krémově bílá nebo světle zelená. Červená je sice barva bohatství a štěstí, ale méně je někdy více, tak to s ní nepřehánějte.