Feng Šuej je dávné umění původem z Číny. Jeho pomocí je možné dosáhnout pozitivních změn v našem životě, pokud však určitým způsobem uspořádáme věci v prostoru, kde bydlíme.
Zkuste si vzpomenout, kdy naposledy jste k sobě domů pozvala muže. Svíčky plápolaly, pod pokličkami čekal kulinářský festival chutí, který podmalovával vkusně sestavený playlist atmosférické hudby. Dopadlo vše podle Vašeho očekávání? Ne tak docela? Napadlo Vás někdy, že to, co brzdí Váš milostný život, je Váš domov? Odpovědí na tento problém může být změna designu ve stylu Feng Šuei.
1. Vchod a veranda
Často slýcháme, že první dojem dvakrát neuděláme. Z toho důvodu bychom této části bytu – domu měli věnovat zvláštní péči. Když vejdeme do nového prostoru, máme instinktivně snahu se nejprve podívat vpravo, což je ideální místo např. pro obraz či malý stolek s miskou. Nezapomeňte vyhradit nějaký prostor, kam si váš společník bude moci odložit své věci. Ať už svou předsíň uspořádáte jakkoliv, mějte na paměti, že se vždy bude jednat o silný indikátor toho, jak vítaní se návštěvníci budou u Vás cítit.
2. Nábytek
Ještě důležitější je uspořádání nábytku, které může Vašemu vyvolenému napomoci k pocitu uvolnění, nebo naopak v něm vytvořit napětí. Začněme např. sedačkou. Z té by snadno mělo být vidět na vchod do místnosti. Není tedy dobré, pokud na ní vaši hosté sedí zády ke dveřím. Feng Šuei dále nabádá, abyste sezení upravila tak, že vedle sebe budete svírat 90O úhel. Je to ideální rozmístění z hlediska vnímání řeči těla. V rozpoložení tváři v tvář či vedle sebe je čtení určitých signálů obtížné. Závěrem zkontrolujte situaci v ložnici. Ideálem jsou dva zcela totožné noční stolky na obou stranách postele. Reprezentují totiž vyrovnanost vztahu jejich uživatelů.
3. Vizuální umění
Feng Šuei experti doporučují směřovat většinu maleb, fotografií a dalších dekorací k zobrazování lidí. Zároveň se však vyvarujte zobrazování lidí či zvířat, kteří jsou sami. Pokuste se na jednotlivých výjevech mít dvojice či skupiny. Zabydlete tedy na stěnách a poličkách svou rodinu, přátele nebo dávné spolužáky. Takto uspořádané dekorace v prostoru vytváří nádech komunity a společenství, ve kterém se každý může cítit příjemně.
Tajný tip: Na podvědomí lidí poměrně silně působí čísla. Využijte toho ve svůj prospěch. Dekorace, polštáře a sošky se svíčkami vždy umísťujte k sobě ve dvojících. Zásada zní: „Pokud nechcete zůstat osamělá, párujte tedy i předměty v prostoru.“
4. Barvy
Než se příště pustíte do malování stěn v ložnici, dobře si rozmyslete volbu barvy. Pro tento velmi specifický prostor čínská moudrost navrhuje teplé a smyslné odstíny, které mohou již od začátku posouvat věci správným směrem. Na výběr se Vám nabízí např. čokoládově hnědá, sytě vínová nebo fialová. Barvy kombinujte s představou o využití ložnice. Tato místnost sice slouží primárně k spánku, ale od určitého věku všichni víme, že se zde odehrávají i jiné příjemné aktivity. Abyste dosáhly optimálního vyvážení, zvolte pro stěnu u hlavy postele barvu tmavší, sytější než bude v okolí. Tím budete na nejlepší cestě k získání harmonického prostoru pro spánek i pro…
5. Prostor pro věci i pro lásku
Říkali o vás rodiče, že jste nepořádná? V tom případě nastal čas pro generální úklid. Míníte-li skutečně pozvat do svého života lásku, měla byste jí udělat nějaký prostor. Podle Feng Šuei by osoba hledající citové naplnění měla uvolnit místo především v knihovnách, skříňkách a na poličkách. Můžete jít i tak daleko, jako je vyklizení celé jedné zásuvky ve stole či v komodě. Vytváření volného místa je v podstatě rituál, kterým signalizujete, že máte v životě prostor i pro někoho jiného, kdo by jej mohl zaplnit. A není to nakonec to, co si tolik přejete?